Poradnik Eksperta

Awaryjne odpalanie samochodu Tarnów – komu się przyda?

0
Awaryjne odpalanie samochodu Tarnów

Awaryjne odpalanie samochodu to usługa, która przyda się wszystkim kierowcom w potrzebie. Brak możliwości uruchomienia własnego samochodu to bardzo duży stres zwłaszcza w trakcie pokonywania dłuższej trasy. Wyeliminowanie takiej awarii często wymaga sporych umiejętności i wiedzy, a początkujący kierowcy z takimi problemami po prostu sobie nie radzą. To znak, że warto zainwestować w profesjonalistów.

Pogotowie akumulatorowe Tarnów

Wyróżniona wyżej awaria może być spowodowana wieloma czynnikami, np. nieprawidłowym działaniem układu paliwowego, rozładowaną baterią lub uszkodzonym zapłonem. Niekiedy trudno jest zlokalizować zaistniałą usterkę, dlatego strzałem w dziesiątkę okaże się zadzwonienie po pracowników z firmy Motofrancuzy zajmującej się awaryjnym odpalaniem samochodów na terenie Poznania.

Specjaliści branżowi posiadają przy sobie wszystkie niezbędne narzędzia i akcesoria, w tym:

  • prostownik,
  • ładowarkę,
  • booster,
  • kable rozruchowe.

Awaryjne odpalanie samochodu jest poprzedzone wnikliwą analizą i precyzyjnym zlokalizowaniem usterki. Następnie bada się przyczynę i podejmuje się odpowiednie kroki w celu wyeliminowania awarii. Przydatnym narzędziem będzie zwłaszcza wspomniany booster, dzięki któremu silnik zacznie pracować na pełnych obrotach. 

W razie potrzeby poznańska pogotowie akumulatorowe AGADAR podładuje akumulator kierowcy i zadba o to, aby urządzenie nie rozładowało się w trakcie pokonywania kolejnych kilometrów. Usługa zostanie wykonana w dobrej cenie.

Awaryjne odpalanie samochodu – z jakich metod skorzystają fachowcy?

Fachowcy, którzy pojawią się na miejscu mogą skorzystać z wielu różnych metod na odpalanie samochodu. Jedną z nich jest użycie drugiego akumulatora. Kluczowe jest to, aby cały ten proces był wykonany poprawnie. Dodatni przewód musi się znaleźć przy dodatnim biegunie baterii w pracującym samochodzie, a drugi koniec podłącza się do zacisku znajdującego się w uszkodzonym aucie. Następnie specjaliści sięgną po tzw. drut masowy, który zostanie umieszczony przy ujemnym zacisku pracującego akumulatora oraz przy śrubach znajdujących się przy niesprawnej baterii.

uruchamianie samochodu może być realizowane również poprzez holowanie lub metodą na pych. Ciąg jest w tym przypadku jak najbardziej wskazany, ponieważ istnieje duża szansa na to, że holowany samochód samodzielnie się uruchomi i ruszy w dalszą drogę. Kluczowe jest to, aby zapłon był włączony, a tuż po nabraniu niewielkiej prędkości kierowca delikatnie popuścił sprzęgło. Jeśli zajmą się tym osoby niedoświadczone może to jednak doprowadzić do uszkodzenia rozrządu zaworowego, tłoków lub cylindrów. Lepiej postawić na fachowców.

Alternatywnymi metodami są depresatory (dodatki do paliwa, z których korzysta się w okresie zimowym) i samostarty (stosowane jedynie przy awariach występujących w silnikach spalinowych, we wtryskowych układach zasilania). Ostateczną decyzję w tym temacie powinna podjąć osoba wyspecjalizowana, dlatego należy się jej bezwzględnie słuchać. 

 

Kontakt

  • Jastruna 3 (baza Poczty Polskiej)
  • 33-100 Tarnów
  • tel.: 14 626 09 82,  570 460 200
  • sklep@agadar-akumulatory.pl

 

Oceń ten post post

Zobacz także