Nowości produktowe

Zasilacz awaryjny do pieca CO Tarnów

0
Zasilacz awaryjny do pieca CO Tarnów

Dobranie zasilacza awaryjnego (UPS) do pieca CO nigdy nie jest łatwe, ale na szczęście na współczesnym rynku można zauważyć wiele ciekawych i wydajnych produktów. Takie zasilacze sprawdzą się we wszystkich tych odbiornikach, w których mogą wystąpić niespodziewane przerwy w dostawie prądu. Warto się na to dobrze przygotować i nie być później rozczarowanym.

Zasilacz awaryjny do pieca CO – czym się kierować? Co trzeba wiedzieć?

Zasilanie awaryjne pieca CO to podstawa sukcesu, gdyż w ten sposób odbiornik będzie działał bez jakiejkolwiek przerwy i nie będzie narażony na przerwę w dostawie prądu. Poza tym zasilacze UPS sprawdzą się również przy zasilaniu lodówek z lekami, systemów monitoringu czy też pompek CO. Jak widać mają wszechstronne zastosowanie i są cenione nie tylko w przemyśle, ale też w branży farmaceutycznej i w systemach monitoringu. Kluczowymi aspektami przy wyborze takich zasilaczy są z całą pewnością:

  • moc – musi odpowiadać mocy zasilanego odbiornika. W zdecydowanej większości przypadków stosuje się 15-20 procentowy zapas, tak aby przygotować się na nagłe skoki napięcia,
  • zimny start – możliwość wykorzystywania przy braku zasilania sieciowego,
  • zabezpieczenie przed głębokim rozładowaniem – dzięki temu napięcie akumulatora nie spadnie poniżej poziomu 10,5 V,
  • obecność inteligentnego prostownika do ładowania,
  • połączenie zasilacza awaryjnego z akumulatorami żelowymi lub AMG stworzonymi w technologii VRLA.

Wybierając zasilacz awaryjny UPS do pieca Tarnów warto pamiętać m.in. o tym, że przy zasilaniu odbiorników indukcyjnych obowiązkiem okażą się zasilacze o kształcie napięcia sinusoidalnego. 

Zasilacz awaryjny UPS do pieca CO – na co się zdecydować? Gdzie go zakupić?

Zasilacz awaryjny

Chcąc zainwestować w zasilanie awaryjne pieca CO trzeba się do tego dobrze przygotować i poznać wszystkie najważniejsze tajniki zasilaczy awaryjnych UPS. Jeśli chodzi o zasilanie pieców gazowych konieczne jest wykorzystanie zasilaczy ze stałą fazą, natomiast w piecach z podajnikami optymalnym wyborem okażą się zasilacze o mocy minimalnej na poziomie około 500 W (dla pieców bez podajnika wartość ta wynosi około 300 W, a dla pieców na pellet 1000 W).

Wysokiej klasy zasilacze awaryjne do pieców CO można zakupić w sklepie mieszczącym się na stronie internetowej https://agadar-akumulatory.pl/. To szansa na zakupienie dopasowanego modelu zasilacza awaryjnego do konkretnego odbiornika i uzyskanie porady ze strony doświadczonych ekspertów. Sklep gwarantuje bardzo szeroki wybór i przystępne ceny, ale też sprawdza pobór prądu i gęstość elektrolitu, testuje akumulatory oraz przeprowadza ich montaż. 

5/5 - (4 votes)

Zobacz także