Nowości produktowe

Prostowniki Stef-pol Tarnów

0
Prostowniki Stef-pol Tarnów

Prostownik to niezbędne wyposażenie każdego kierowcy. Przydaje się przede wszystkim wtedy, gdy użytkowany akumulator potrzebuje doładowania. Dobór odpowiedniego prostownika nie należy do najłatwiejszych zadań, ponieważ obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych modeli. Warto dowiedzieć się, na co zwracać uwagę w pierwszej kolejności i jakich aspektów nie można pominąć w swoich analizach, tak aby nie popełnić błędu.

Prostowniki Stef-pol Tarnów – czym się kierować? Wskazówki

Prostowniki można podzielić na trzy podstawowe rodzaje, a mianowicie:

  • tradycyjne – służące do skutecznego ładowania sporych akumulatorów, np. w samochodach ciężarowych i maszynach rolniczych,
  • standardowe – bez zaawansowanych rozwiązań elektronicznych, doskonale chroniące przed przeciążeniami i zwarciami,
  • mikroprocesorowe – bardzo zaawansowane technologicznie, gwarantujące wyższy poziom bezpieczeństwa.

Jak widać opłaca się pochylić nad własnymi potrzebami i dopiero potem zabrać się za dobór optymalnego prostownika do akumulatora. Biorąc pod lupę wysokiej klasy prostownik zwraca się uwagę na następujące parametry:

  • napięcie wyjściowe – standardowe akumulatory 12 V potrzebują napięcia wyjściowego na poziomie 12,4-12,8 V,
  • napięcie zasilające – standardowo wynosi 230 V,
  • prąd ładowania – dla akumulatorów 50 Ah powinien wynosić 5A (jedna dziesiąta pojemności akumulatora),
  • dodatkowe funkcje – np. rozruch (przy awaryjnym uruchamianiu auta) i Boost (ekspresowe ładowanie).

Przestrzegając powyższych zasad właściciele samochodów nie popełnią żadnego poważnego błędu, a do tego zainwestują swoje pieniądze w niezawodne i trwałe prostowniki. 

Prostownik od polskiego producenta – co za tym przemawia?

Dużym zainteresowaniem ze strony potencjalnych klientów cieszą się prostowniki pochodzące od polskich producentów. To zupełnie zrozumiałe, ponieważ w ten sposób można sobie wszystko dokładnie sprawdzić i liczyć na fachowe wsparcie ze strony sprzedawców. Doskonałym przykładem jest firma Stef-Pol, która ma wieloletnie doświadczenie branżowe i odpowiada na rosnące oczekiwania inwestorów.

Stef-Pol to gwarancja połączenia wysokiej jakości produktów oraz troski o klienta. Użytkownicy mogą zainwestować nie tylko w solidny prostownik, ale też w ładowarki, zabezpieczenia przed głębokim rozładowaniem baterii, sygnalizatory dźwiękowe, zaciski szczękowe, plastikowe tulejki i transformatory toroidalne. Kluczowe jest to, że wyroby są oznaczane znakiem bezpieczeństwa (na podstawie odpowiednich certyfikatów), a firma posiada też certyfikaty kompatybilności elektromagnetycznej. 

Oceń ten post post

Zobacz także